Pāriet uz saturu

Ievads

Ko mēs darām

“CRONIMET Latvia” ir aprites ekonomikas uzņēmums, kas specializējas videi draudzīgā metāllūžņu savākšanā, apstrādē un tālākpārdošanā otrreizējai pārstrādei.

Mēs savācam krāsainos, nerūsējošos un melnos metālus un organizējam to transportēšanu Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Polijā un Venecuēlā. Mēs iepērkam metāllūžņus no vairākām valstīm un eksportējam tos pārstrādei uz dažādiem tirgiem visā pasaulē.

2021. gadā mēs palīdzējām uzsākt jaunu dzīves ciklu vairāk nekā 637 tūkstošiem tonnu metāla, un uzņēmuma apgrozījums sasniedza 330 miljonus eiro.

Mēs arī piedāvājam metāllūžņu savākšanas un demontāžas pakalpojumus klienta atrašanās vietā. Igaunijā mums ir septiņi metāllūžņu savākšanas punkti.

Kas mēs esam

Mēs sākām savu darbību 2010. gadā Rīgā, kas iepirka melno un krāsaino metālu lūžņus. Gadu gaitā mūsu uzņēmums ir konsekventi audzis un attīstījies, un esam kļuvuši par daļu no starptautiskās grupas “CRONIMET Group”. Piederība starptautiskai uzņēmumu grupai dod mums piekļuvi visprogresīvākajām un videi draudzīgākajām tehnoloģijām šajā jomā un nodrošina iespēju paplašināt uzņēmējdarbību ārpus Latvijas. Savukārt “CRONIMET Latvia” vadību joprojām veido tas pats ģimenes kodols, kas dibināja un vada uzņēmumu kopš tā pirmsākumiem.

Misija

Mūsu misija ir veicināt aprites ekonomiku un tādējādi sekmēt līdzsvaru starp nozares pieprasījumu pēc izejvielām un dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu.

Vīzija

Mūsu vīzija ir būt par vadošo aprites ekonomikas uzņēmumu, kas nosaka nākotnes tendences – piešķirot metāllūžņiem jaunu dzīvi, mēs radām tīrāku un pievilcīgāku dzīves vidi mūsu bērniem.

Mūsu vērtības

“CRONIMET Latvia” pamatvērtības ir:

 • Uzticamība
 • Inovācijas
 • Klientu vēlmes un vajadzības
 • Vides ilgtspēja

Mums rūp Latvijas attīstība un iedzīvotāji: Mūsu darbība ir vērsta uz ilgtspējīgu attīstību, vides tīrības veicināšanu un efektīvu resursu izmantošanu, lai padarītu Latviju par patīkamāku dzīvesvietu nākotnes paaudzēm.

Mūsu darbība ir orientēta uz nākotni: Mums rūp mūsu klienti un darbinieki. Mēs jūtamies atbildīgi par nākamās paaudzes vērtībām, zināšanām un konkurētspēju. Mēs dalāmies savos panākumos ar sabiedrību, novirzot līdzekļus jauniešu izglītībai.

Mēs esam uzticami nozares līderi: Gadu gaitā šajā jomā esam guvuši pamatīgu pieredzi un padziļinātas zināšanas, ko turpinām pilnveidot, pastāvīgi ieviešot inovācijas.

Mēs dodam metāllūžņiem jaunu dzīvi

Mūsu apņemšanās

Lai samazinātu mūsu uzņēmējdarbības ietekmi uz vidi un novērstu piesārņojumu, “CRONIMET Latvia” ir izvirzījis šādus mērķus:

 • Apstrādājot metālu un citus atkritumus, mēs izmantojam metodes, kas ļauj pēc iespējas vairāk atkritumu nodot atkārtotai pārstrādei.
 • Mēs veicam pasākumus, lai nodrošinātu, ka atkritumi tiek apsaimniekoti videi un cilvēkiem drošā veidā, tādējādi mazinot atkritumu rašanos, kā arī gaisa, ūdens un augsnes piesārņojumu.
 • Pēdējo trīs gadu laikā esam samazinājuši papīra patēriņu, ieviešot bezpapīra noliktavas pārvaldības programmu, arhīva un loģistikas programmu.
 • Vides aizsardzības jomā mēs esam nodibinājuši sadarbību ar dažādām iestādēm, organizācijām un aģentūrām.
 • Savā darbībā cenšamies ekonomiski izmantot gan materiālos resursus, gan energoresursus.
 • Mēs turpinām ieviest arvien jaunus tehnoloģiskos risinājumus, kas palīdz sasniegt mūsu noteiktos mērķus.
 • Mēs regulāri novērtējam savas darbības ietekmi uz vidi. Visi darbinieki tiek informēti par mūsu uzņēmuma un cilvēku darbības iespējamo ietekmi uz vidi, kā arī par “CRONIMET Latvia” vides politiku.
 • Mēs periodiski veicam uzņēmuma darbības pārskatīšanu, pamatojoties uz aktuālajiem vides politikas mērķiem, lai uzlabotu un pilnveidotu mūsu veikumu vides jomā.
 • Pašlaik uzņēmums veic pasākumus, lai iegūtu kvalitātes un vides pārvaldības sistēmu sertifikāciju.• Katra “CRONIMET Latvia” struktūrvienība ir saņēmusi Vides pārvaldes izsniegtu atļauju.

Atbalstītie projekti

Mēs izjūtam spēcīgu atbildību par Igaunijas nākotni un labklājību, tādēļ savos panākumos regulāri dalāmies ar sabiedrību. Gadu gaitā “CRONIMET Latvia” ir sniedzis atbalstu dažādām iniciatīvām, kā arī atbalsta dažādas jauniešu aktivitātes.

Savus atbalsta pasākumus plānojam laicīgi, dodot priekšroku ilgtermiņa partneriem, kuri var maksimāli izmantot mūsu palīdzību. Mēs reti iesaistāmies vienreizējos projektus.

Mūsu darbinieki

Mūsu uzņēmuma darbinieki katru dienu sniedz savu nelielo, bet būtisko ieguldījumu mūsu dabas un vides saglabāšanā.

Mums rūp mūsu darbinieki un viņu darba vide. Tādēļ mēs saviem darbiniekiem regulāri nodrošinām apmācības un pastāvīgi uzlabojam darba vidi. Progresīvam metāllūžņu pārstrādes uzņēmumam ir nepieciešams kvalificēts darbaspēks, sākot no apmācītiem moderno tehnoloģiju operatoriem un beidzot ar darbiniekiem, kas strādā ar augsto tehnoloģiju laboratorijas iekārtām un sarežģītu starptautiskās loģistikas organizāciju.

Mēs esam augstu novērtēts un stabils darba devējs. Mēs pastāvīgi attīstāmies un radām arvien jaunas darbavietas. Turklāt daudziem mūsu darbiniekiem ir ilggadēja pieredze darbā aprites ekonomikā, vidējais darba stāžs uzņēmumā ir vairāk nekā seši gadi, un vairāk nekā piektā daļa uzņēmuma darbinieku pie mums ir nostrādājuši 10 vai vairāk gadus.